Vattentätt fodral, skydd för Baseus-telefonen med ett tätt, cylindriskt spänne - svart
Detta vattentäta fodral är utformat för att skydda din telefon från vatten, smuts och skador. I förpackningen ingår ett nyckelband som kan bäras runt halsen eller handleden. Ett vattentätt fodral är viktigt för personer som gillar utomhusaktiviteter, särskilt nära vatten. Det skyddar telefonen från smuts och vatten. Fodralet är användarvänligt och gör att pekskärmen på din smartphone fungerar fullt ut. Du kan också ta bilder under vattnet med det här fodralet.
Specifikation:
- Märke: Baseus
- Material: PC + TPU + Bomull
- Kompatibilitet: Smartphones upp till 7,2"
- Mått: 212 x 110 mm 212 x 110 mm (nyckelbandets längd - 380 mm)
- Vattentät klassning: IPX8
De viktigaste fördelarna med produkten:
- Fodralets täta, cylindriska förslutning garanterar säker hantering nära pooler, stränder eller under kajakpaddling. Du kan lita på att din enhet förblir säkert i fodralet, borta från vatten.
- Avsaknaden av fingeravtryck eller smuts på fodralet möjliggör tydlig undervattensfotografering. Den högkvalitativa transparenta TPU:n förhindrar att smuts byggs upp och bleks.
- Slitstarkt material som motstår skärning och rivning. De fem lagren av stark TPU gör det möjligt att dyka utan att behöva oroa sig för skador på grund av vattentryck.
- Det bekväma och robusta kopplet i bomull är skonsamt mot huden och förhindrar nötning.
Använd din smartphone under vattnet
TPU-överdraget ger snabb skärmrespons under vatten jämfört med plastprodukter.






















