Antimikrobiell skärmskyddsfilm med våtmontering och självläkande beläggning
- Förstärker smarttelefonens skärm med upp till 400 %
- Den antimikrobiella beläggningen dödar 99 % av alla kända virus, bakterier, svampar och mögel och fungerar dygnet runt
- Våtmontering med medföljande gel för enklare applicering och färre problem med bubblor och damm
Utformad för daglig smartphonehygien och skärmskydd
Telefoner rörs vid ofta och kan samla på sig bakterier från ytor som används ofta. Denna film är avsedd för användare som vill ha extra skärmskydd i vardagen och en hygienfokuserad yta, särskilt när regelbunden desinfektion inte alltid är möjlig.
Den flexibla filmen är utformad för att fästa ordentligt även på mer böjda skärmar. Våtmontering sker med en specialgel som ingår i satsen, vilken beskrivs som säker för skärmen och avsedd att bidra till ett jämnt resultat utan att det krävs tidigare erfarenhet av installation. En självläkande (Self-Heal) beläggning används för att minska synligheten av mindre repor som uppstår vid normal användning.
Specifikation - Stärker smarttelefonens skärm med upp till 400 % - Antimikrobiell beläggning dödar 99 % av kända virus, bakterier, svampar och mögel; fungerar dygnet runt - Våtmontering med medföljande gel - Flexibel film utformad för att sitta tätt även på böjda skärmar - Oleofobt skikt för enklare rengöring - Självläkande (Self-Heal) beläggning för mindre repor










